Tarık Akan’ın Son Sözü “Mücadele Hiç Bitmeyecek” Oldu

Tarık Akan’ın Son Sözü “Mücadele Hiç Bitmeyecek” Oldu

0 60 views

Tarık Akan, CHP’li Çukurova İlçe Belediyesi tarafınca Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yılmaz Cenup’i anma gecesine katılmayı oldukca istemiş sadece rahatsızlığı buna izin vermemişti. Akan, bedenen orada olamadı sadece tedavi görmüş olduğu hastaneden anma etkinliğine katılarak salonda duygusal anlamış olur yaşatmıştı.

Görüşme esnasında Tarık Akan, Yılmaz Cenup’in bir efsaneleşmiş bulunduğunu ifade ederken eşi Fatoş Cenup’den mücadelesini sürdürmesini istemişti. Cep telefonu ile salona dinletilen görüşme esnasında Fatoş Cenup, ‘Tarık; sen bizim canımızsın ve iyileşeceksin, gene güzel işler yapacaksın’ sözleri üstüne meşhur sanatçı, “Savaşım asla bitmeyecek” karşılığını vermişti. İşte bu sözler Akan’ın kamuoyunda duyulan son sesi oldu.

Tarık Akan’ın Adana için ayrı bir yeri bulunduğunu ifade eden Çukurova Belediye Başkanı CHP’li Soner Çetin, ‘7 Eylül akşamı yüzlerce Adanalıyla beraber kendisini yüreklerimize konuk etmiştik. Yılmaz Cenup’i andığımız geceye bedeni gelememiş fakat sesiyle “Geldim, oradayım” demişti. Kaybımız büyük. O hep anıları ve yaptıklarıyla yaşayacak. Başımız sağ olsun’ diye konuştu.

Kaydet

SIMILAR ARTICLES

0 272 views

0 236 views

NO COMMENTS

Leave a Reply